KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON İZLEME VE DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Müdürlüğümüz koordinesinde Karakoyunlu Kaymakamı Kamil GÜZEL’in Başkanlığında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında, 2017 yılı 2. Dönem Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda Müdürlüğümüz tarafından yapılan bir önceki Komisyonda alınan kararlar doğrultusunda gerçekleştirilen ve gerçekleştirilemeyen faaliyetler erken evliliklere ilişkin ilin mevcut durumunun değerlendirilmesi, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Sunumu ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı sürecindeki son durum hakkında bilgilendirme yapıldı.
Komisyon toplantısı sonucunda Kadın Konukevinde koruma altında bulunan kadınların sağlık kontrollerinde öncelik verilmesi konusunda İl Sağlık Müdürlüğü ile koordine sağlanması yönünde karar alındı. Müdürlüğümüz ile diğer kurumların ortaklaşa koordineli faaliyet göstermelerinin daha faydalı olunacağı kararı alındı.
 


Sonraki Sayfa: SAYIN VALİMİZ ENVER ÜNLÜ VE İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR ENGELLİ ASKERLERİN YEMİN TÖRENİNE KATILDILAR

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Koordinesinde 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Tedbir Kararlarının İzlenmesine Yönelik Oluşturulan Üst Kurul Toplantısı Yapıldı