İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR’IN "DÜNYA SOSYAL HİZMET GÜNÜ" MESAJI


 

15 Mart 2011 tarihinde dünyanın farklı yerlerinden sosyal hizmet uzmanlarının İsviçre'de bir araya gelerek toplanmasıyla , her yıl mart ayının üçüncü salı günü  Dünya Sosyal Hizmet Günü olarak kutlanmaktadır.

Sosyal Hizmet; bireylerin, ailelerin ve toplumların yaşadıkları çevre koşullarında, kontrolleri dışında gelişen sorunların önlenmesi ve çözümlenmesini, maddi olan ve maddi olmayan ihtiyaçların karşılanmasını, sosyal refahın ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesini hedefleyen, mücadeleye dayalı dinamik bir meslektir. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın bilimsel içerikli bir oryantasyonudur. Bu bağlamda, toplumun vicdanı olarak yoksunluk ve sorunlar yaşayan birey, aile ve toplumun yaşamdaki işlevselliklerini geliştirmeye ve refahını arttırmaya çalışır.

Bu düşüncelerle İl Müdürlüğümüz ve bağlı kuruluşlarımızda azimle görev yapan sosyal hizmet çalışanları olmak üzere tüm sosyal hizmet çalışanlarımızın gününü kutluyor, “Dünya Sosyal Hizmet Günü” nün sosyal hizmet bilinci oluşmasına katkı sağlamasını diliyorum.


Sonraki Sayfa: SAYIN VALİMİZİN EŞİ SEMA ÜNLÜ HANIMEFENDİ TENZİLE ERDOĞAN BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ

Önceki Sayfa : ASP GENÇLİK SPOR KULÜBÜ TARAFINDAN MASA TENİSİ TURNUVASI DÜZENLENDİ