İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR'IN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

                                                                                                           


Kadın hakları konusunda dünya çapında verilen önemin artmasının sonuçlarından biri olarak 1977 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 8 Mart’ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmasını kabul etmiştir. Günümüzde kadın haklarının uygulanmasında ulaşılan seviye, ülkelerin gelişmişlik düzeyini belirleyen unsurlar arasında sayılmaktadır.

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk kadını, büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de sağlıklı, mutlu ve güzelliklerle dolu gelişmiş bir toplum olmanın mihenk taşı olma özelliğini koruyarak ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacaktır. 
 Kadınımızı kendi hakları ve bu hakların kazanımı konusunda desteklemek, kadınlarımızın hak ettikleri değere sahip olmalarını sağlamak yalnızca kadınlarımızın sorumluluğuna bırakılamayacak kadar önemlidir. Bu konu toplumsal bir sorumluluktur. Bu bilinçle toplumsal duyarlılığımızın artarak devam edeceğine olan inancımız sonsuzdur.
 
Türk Medeni Kanunu, Ailenin Korunmasına Dair Kanun gibi yasal açıdan da kadının toplumsal yaşam standardını arttırmaya yönelik hukuki düzenlemeler yapılmış olmasına karşın bu hukuki düzenlemelerin uygulanması da önemli bir konudur. Bu açıdan kadınımızın eğitimli, bilinçli, talepçi bireyler olması önem kazanmaktadır.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün tüm Dünyada ve Ülkemizde kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmasını temenni eder, bu vesileyle; tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, kadının sorunu, toplumun sorunudur noktasından hareketle, kadın ve erkek ayırımı gözetilmeyen, birlikle hakça paylaşılmış mutlu yarınlar dilerim.


 


Sonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA VERİLEN EĞİTİM

Önceki Sayfa : 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MÜNASEBETİYLE KARANFİL DAĞITILDI