İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR'IN "23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI" MESAJI

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu, korunması ve yaşatılması için de, yüce Türk Milleti’ne emanet ettiği, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temel taşını oluşturan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep birlikte coşkuyla kenetlenerek kutlamaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşuna giden yolda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, kurtuluş meşalesini ateşlemesiyle başlayan ve 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin toplanmasıyla devam eden sürecin, Türk milletinin tüm bireylerinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri bulunmaktadır. Çünkü bu süreç Kurtuluş Savaşımızın, zafere ulaşılması ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla sonuçlanmıştır. 

UNESCO’nun 1979 yılını Dünya Çocuk yılı olarak ilan etmesiyle, 39 yıldan beri bu bayram dünya çocuklarıyla bir arada büyük bir coşku ve heyecanla kutlanmaktadır. Bu anlamlı ve coşkulu gün nedeniyle, bizlere bu günleri armağan eden, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.
 

 
 
 


Sonraki Sayfa: ANTALYA'DA ENGELLİLER ARASINDA ATLETİZM BÖLGE ŞAMPİYONASI DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR’IN 10 – 16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI MESAJI