5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNUNA GÖRE VERİLEN KORUYUCU VE ÖNLEYİCİ TEDBİRLERİ İZLEME KOMİSYONU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Korunma ihtiyacı olan veya suça sürüklenen çocukların korunmasına, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması amacıyla Valimiz Sn. Enver ÜNLÜ başkanlığında düzenlenen 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanuna göre  verilen Koruyucu ve Önleyici Tedbirleri İzleme Komisyonu toplantısı, Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 
Toplantıya, Valimizin yanısıra, Cumhuriyet Savcısı İbrahim YAKUT, Vali Yardımcısı Bilgehan KARANFİL,  İl Jandarma Komutanı Hakan BAŞAKÇI, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdür V. Ahmet AKIN, İl Belediye Başkanlığında görevli Mimar Fatma YUSUFOĞLU, Denetimli Serbestlik Müdür V. Nurcan ARSLAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür V. Abdullah CAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Ali DURNA, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, İl Milli Eğitim Müdür V. Murat AYDOĞDU, İl Sağlık Müdürü Alparslan EROL  ve İl Müdürümüz Sefer COŞAR katıldı.
 
Toplantıda; çocukların korunması, haklarının ve esenliklerinin güvence altına alınması, refahlarının yükseltilmesi, ihmal ve istismarlarının önlenmesi, çocuk ve ailelerine yönelik hizmet veren kamu kurumları ile işbirliği sağlayarak koruyucu ve destekleyici tedbirlerin yerine getirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar ele alındı. 


Sonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA YAPILAN ÇALIŞMALAR

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA VERİLEN EĞİTİM