KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

 

Bakanlığımız Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı 2016-2020’nin Kadına Yönelik Şiddet konusunda farkındalık yaratarak zihniyet dönüşümü sağlamak hedefi kapsamında kadına yönelik şiddet konusunda hizmet sunan tüm kurum kuruluşların temsilcilerine ve kamuoyuna yönelik olarak seminerlerin iş birliği içerisinde düzenlenmesi planlanmıştır.
Bu kapsamda Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Iğdır Sosyal Güvenlik Kurumu Toplantı Salonunda Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüklerinde çalışan personele yönelik gerçekleştirildi. Seminere Sayın Valimizin eşi Sema ÜNLÜ hanımefendi ve İl Müdürümüz Sefer COŞAR katılım sağladı.
Programda konuşan  İl Müdürümüz Sefer COŞAR’ın toplumumuzda konuyla ilgili farkındalık yaratmanın önemini vurguladığı açılış konuşmasının ardından; Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Hilal OKTAN kadına yönelik şiddetle Mücadele farkındalık ve zihniyet dönüşümü konulu semineri ile devam etti. Eğitimin sonu soru cevap kısmına ayrıldı.

 Sonraki Sayfa: SAYIN VALİMİZİN EŞİ SEMA ÜNLÜ HANIMEFENDİ VE İL MÜDÜRÜMÜZ SEFER COŞAR GAZİ ABDULALİ ABATAY'I EVİNDE ZİYARET ETTİLER

Önceki Sayfa : DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI TÖRENİ DÜZENLENDİ