DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tevdi edilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Töreni, Kültür Merkezinde düzenlendi.
Düzenlenen Devlet Övünç Madalya ve Beratları Törenine Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ’nün yanı sıra Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı Taner GÜNEŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAĞLAM, Iğdır Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Selim ERDOĞAN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Melih EKİCİ, İl Jandarma Komutanı Hakan BAŞAKÇI Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer COŞAR, diğer kamu kurum ve kuruluş amirleri, şehit yakınları, gaziler ve birçok davetli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve konuşmalar ile devam etti.
Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ “Şehit olma arzusuyla yanıp tutuşan vatan evlatları sayesinde milletimizin her zaman düşmanlarını püskürttüğünü ifade eden Valimiz; ’’Türkiye, terör belasıyla yıllardan beri amansız mücadele veriyor. Bu bela kimi zaman vesayetçiler yoluyla karşımıza çıkıyor, kimi zaman terör olarak önümüze geliyor, kimi zaman yargı darbeleriyle kendini gösteriyor. Küresel aktörlerin de perde arkasında Türkiye'ye yönelik saldırıları bizi tehlikelere karşı daha da açık hale getirdi ancak bu aziz millet en zor zamanlarda dahi bayrağına, vatanına, ezanına ve devletine sahip çıkmıştır. Kahraman ecdadımızın, mübarek şehitlerimizin ve yiğit gazilerimizin fedakârlıkları olmasaydı, değil bin yıl, bir yıl bile bu topraklarda tutunamazdık. Minarelerimizden beş vakit yükselen ezan seslerini duyamazdık. 780 bin kilometrekare vatan toprağının her köşesinde dalgalanan ay yıldızlı bayrağı göremezdik. Bu topraklarda bin yıldır bulunan Türk devlet geleneğinin davası, insanlık davasıdır. Davamız, barış ve kardeşlik davasıdır. Yakın geçmişte terörle mücadelede, 15 Temmuz ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen, gazi olan kardeşlerimiz bu davanın önemli neferleridir. Bu madalyalar, şehitlerimizin iman dolu göğüslerine takılan şehadet mertebesinin yanında sadece küçük bir anlam ifade ediyor. Kahraman gazilerimizin milletin gönlündeki değerlerinin yanında bugün verilecek beratlar çok sembolik kalıyor. Bugün takdim edilecek devlet övünç madalyaları, milletimizin sizlere olan derin minnettarlığının, nesiller boyu sürecek büyük saygısının nişanıdır. Türk milleti, Türk devleti sizleri şerefle, şanla yad edecektir.” Diye konuştu.
Programda Valimiz Sayın Enver ÜNLÜ tarafından İl Emniyet Müdürü ve 15 Temmuz Gazisi Melih EKİCİ’ye, Polis Memuru ve 15 Temmuz Gazisi Ahmet KARAMAN’a ve Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlama sonucunda şehit olan Piyade Onbaşı Mehmet Emin ÇAĞUN’un babası Mehmet ÇAĞUN’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.
Tören fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.Sonraki Sayfa: KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİM SEMİNERİ VERİLDİ

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR