5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU KAPSAMINDA YAPILAN ÇALIŞMALAR

İl Müdürlüğümüz koordinesinde yürütülmekte olan 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa Göre Verilen Koruyucu Ve Destekleyici Tedbir Kararlarının İzlenmesine Yönelik Oluşturulan Üst Komisyon Toplantısında alınan karar doğrultusunda İl düzeyinde Kültür Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda  “Terörle Mücadele, öğrencilere ülke sevgisini aşılama, akran zorbalığı, özel yaşam gizliliği, bağımlılıkla mücadele, erken yaşta ve zorla evlilik, yasal süreçler, jandarmanın çocuk hakkında yapmış olduğu çalışmalar” konusunda 9. Sınıf öğrencilerine İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Amirliği, İl Jandarma Komutanlığı Kadın Çocuk Kısım Amirliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik ve Araştırma Merkezi, YEŞİLAY Iğdır Şubesi Cemiyeti koordinesinde eğitim çalışması yapılmıştır.
Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlamış olup, Iğdır Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ile devam edip, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Şube Amirliğinin video gösterisi ile sone ermiştir.

 Sonraki Sayfa: DEVLET ÖVÜNÇ MADALYA VE BERATI TÖRENİ DÜZENLENDİ

Önceki Sayfa : KURUMUMUZDA KORUMA VE BAKIM ALTINDA BULUNAN ENGELLİLERİMİZ SAYIN VALİMİZ ENVER ÜNLÜ'YÜ MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER